אי הילדים המעוותים – פרק רביעי

פרק רביעי – מג'דרה מתחמקת

היא הלכה אחריהם בלי להגיד מילה ובלי לפתוח עיניים אפילו פעם אחת כל הדרך ממנדאב למומוד, שהיה הכפר הקרוב ביותר לצוק ולמפרץ. היא ניחשה מתי הם יעצרו וידעה שיש לה שלוש דקות לחכות בזמן שליריק מראה לאנדה את הצריף האדום שנשמר עבור מעוותים חדשים. בזמן שעמדה מחוץ לצריף הצליחה מגדת העתידות לראות מספיק קדימה לדעת שליריק תלך לחדר האוכל של הכפר. היא יצאה לשם בהליכה האיטית והזהירה שלמדה מהעיוורים ובאמת הגיעה לחדר האוכל בדיוק יחד עם ליריק, כמו שראתה שיקרה. מג'דרה חיכתה עד שליריק תתיישב ותתחיל לאכול לפניה שהתיישבה מולה. היא ידעה שרק ככה הילדה הלבנה לא תקום ופשוט תעבור מקום, וקיוותה, כנגד כל ניסיון שלה מהעבר או מהעתיד, שהאוכל ירגיע את הרוחות.

מג'דרה הבינה מזמן שלהיות מגדת עתידות זה כמו כל חוש אחר, אפשר לפתח אותו אם מתאמנים, אבל יותר חשוב זה להימנע מחושים אחרים. כמו שעיוורים שומעים טוב, ויכולים לשמוע אפילו עורב שיושב על ענף ומסתכל. כמו שהילדים עם השיתוק ברגליים יכלו לטפס על עץ רק בכוח הידיים – ועשו את זה אפילו יותר מהר מהילדים שיכלו להשתמש גם וגם. מג'דרה השתדלה לא להקשיב לאף-אחד, ולא להסתכל יותר מדי, ולא להרגיש – רק לנסות כל הזמן לנחש את העתיד.

במקום לטעום את מנת הקישואים שאכלה ניסתה להרגיש את הטעם של הקינוח שעוד לא הגיע. בלילות היא תמיד השתדלה לחלום את החלומות של מחר. הכי קשה הייתה ההליכה ממקום למקום – כי במקום להסתכל לאן היא הולכת מג'דרה רק הייתה חשה את הכאב שיבוא אחרי שתיפול, ובתור ילדה שהולכת עם עיניים עצומות יצא לה ליפול לא מעט.

ליריק הייתה הכי בעייתית, אולי כי היא הייתה הכי צפויה מכולם. בשלוש השנים שחיה באי מג'דרה שמעה רק קללות מצידה של ליריק, ועדיין לא הצליחה לחזות מראש מה תגיד לה הילדה הלבנה. באמת כמו כל הפעמים הקודמות גם עכשיו ליריק תפסה אותה בהפתעה – עם מנה טובה של מחית מנגו ישר לפרצוף.

"אוף איתך!" מג'דרה נאנחה בעודה מנגבת את הפנים ומלקקת את האצבעות.

"מגיע לך שסיבכת אותנו ככה! מה את ממציאה חלומות ועוד הולכת לקופים לספר להם על זה?" ליריק צעקה עליה והרימה באיום עוד חופן של מנגו מעוך.

"דיי! זה חלום אמיתי והנבואה של הקופים אמיתית אפילו אם המציאו אותה היום. את והילד העיוור צריכים ללכת לציקלופ ולברר מה העניין."

"אני והעיוור? אולי אני לא רואה קדימה, אבל אני זוכרת טוב מאוד אחורה – והקופים אמרו ששלושתנו יוצאים לדרך!"

"הם התבלבלו."

"חשבתי שאמרת שהנבואה אמיתית."

"טוב, זה…", מג'דרה לא הצליחה לסיים את המשפט לפני שעוד מנה טובה של מנגו פגשה את פניה. זה דווקא שימח אותה קצת, כי גם ככה לא היה לו סוף בשבילו.

"את באה! את סיבכת אותנו בזה, ולמרות שאת היצור הכי מיותר ומטופש שפגשתי בחיים את תבואי איתנו לציקלופ!"

"אבל אני לא טובה בדברים האלו!" הקול של מג'דרה עלה בתסכול, "אני לא כמוך!"

"למה לא? את אפילו פחות מעוותת ממני! את לא עיוורת ולא חירשת ואין לך יותר מדי איברים וגם לא מעט מדי והם כולם עובדים מצוין! הבעיה היחידה שלך היא שאת עצלנית וטיפשה! כאילו את מגדת עתידות! כל הסיפור הזה היה רק בשביל להתחבר עם הקופים ולהתחמק מתורניות! כולם יודעים! ולא היה אכפת לי שאת יצור חסר ערך, לעומת הילדים האחרים שמדברים מאוד ברצינות על לזרוק אותך חזרה לים. אבל עכשיו סיבכת אותי בשטות הזאת, ומצדי אני אגרור אותך בשיער כל הדרך עד לציקלופ רק בשביל ללמד אותך לקח!"

גם אם עיניים פקוחות לגמרי הריסים התחתונים והעליונים של מג'דרה נשארו במגע עדין, כאילו רק מבקשים לחזור ולהשתלב זה בזה ולהגן על עיניה מהווה. היא נכנע למשקל העפעפיים וסגרה את הרווח הצר ממנו אפשרה לעתים רחוקות למציאות המתרחשת להפריע לה להשקיף קדימה. היא ראתה את עצמה שוטפת את האוכל משיערה ופרצופה, ראתה את אנדה מנהל שיחה עם משהו. היה התעלמה מכל זה וניסתה למקד את מבטה בנקודה ספציפית והנה –הילדה הלבנה גוררת אותה בשיער במעלה ההר בזמן שאנדה הולך מאחוריהן ומחייך לעצמו. אולי ליריק חשבה שאפשר להתווכח עם העתיד, אבל מג'דרה ידעה יותר טוב.

"אוקיי, אני אבוא אתכם."

"אף-אחד לא שאל אותך!", ליריק הרימה את הצלחת ובתנועה אחת שפכה על מג'דרה את כל השאריות מהארוחה שלה, שלמרבה המזל לא היו רבות מדי.

ליריק הלכה ומג'דרה נשארה לשבת ולנסות להרגיש רק את העתיד, מה שהיה מאוד קשה כשההווה כל-כך דביק.

לפרק החמישי – ובו אנדה פוגש במשהו.

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “אי הילדים המעוותים – פרק רביעי

  1. פינגבק: אי הילדים המעוותים – פרק שלישי | אמנות בדידה – pixel art

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s